School of Immunotherapy | Aarhus University

Koniec piątego roku to czas, w którym coraz częściej zastanawiałam się co dalej. Pandemia, zdalne kursy i zamknięcie w domu dały mi wiele do zastanowienia. Wakacje 2021 planowałam od miesięcy i miałam kilka planów „awaryjnych”.

Zaaplikowałam min. na Summer School of Immunotherapy, która w jakimś stopniu była też przeznaczona dla studentów medycyny. Zależało mi, aby dostać się na ten kurs, ponieważ Aarhus jest uniwersytetem badawczym. Znajduje się na liście 100 najlepszych uniwersytetów na świecie i ma doskonałą reputację. Udało się. 🙂

Szkoła była intensywnym dwutygodniowym kursem. Literaturę naukową udostępniono nam z biblioteki uniwersytetu kilka dni wcześniej. Każdy dzień zaczynaliśmy od wykładu prowadzonego przez eksperta w danej dziedzinie (naukowiec, klinicysta, patolog), który publikował w Nature, Science czy The Lancet. Następnie odbywały się warsztaty i tzw. Journal clubs.

Bloki odbywały się głownie z immunoterapii onkologicznej, reumatologicznej i alergenowej. Pod koniec dnia czekały na nas publikacje, które musieliśmy przeczytać w ramach przygotowania na następny dzień. Co prawda większość popołudnia spędzaliśmy w bibliotece ale… w weekendy mieliśmy czas na wspólne zwiedzanie miasta, spotkania na wybrzeżu i pływanie łódkami.

Ostatni dzień kursu zakończył się zaliczeniem i prezentacją własnych projektów. Myślę, że te dwa tygodnie intensywnej nauki wiele wniosło w moje kompetencje – wszystko dzięki codziennej korelacji wiedzy klinicznej z biologią molekularną i pracą w labie. W sumie, to chyba więcej niż się spodziewałam (!) – mam nadzieję, ze to nie ostatnie takie doświadczenie.

Zainteresowani kursami letnimi uczelni znajdą bieżące informacje tutaj.

Studia w Aarhus? Dla studentów z UE są za darmo.

Poszukując interesujących (zagranicznych) uczelni na studia uważam, ze Aarhus University powiniem być brany pod uwagę. Z pewnoscią, jeśli mogłabym cofnąć czas sama byłabym zainteresowana.

Obecnie uniwersytet znajduje się w pierwszej dziesiątce listy najpiękniejszych campusów na świecie Times Higher Education. Jest nie tylko wysoko oceniany za swoją pracę naukową, ale także za nowoczesne obiekty, partnerstwo z globalnymi instytutami badawczymi, multidyscyplinarne podejście do studiowania i innowacyjne projekty.

Często słyszałam, że miasto jest określane przez studentów jako „Big smal city” ze względów na małe rozmiary i liczne miejsca rozrywki przy wybrzeżu. W Aarhus osoby pochodzące z Unii Europejskiej mogą studiować za darmo w języku angielskim – studia są prowadzone w ponad 60 kierunkach na 27 wydziałach. Wszystko zmienia się z roku na rok, dlatego najlepiej samemu regularnie sprawdzać stronę uczelni i opisy kierunków.

Ostatnio znalazłam stronę, na której można zgłosić się do Elab i zostać na bieżąco informowanym o zmianach w ofercie (różnych!) europejskich uniwersytetów.

SA 2021

2 uwagi do wpisu “School of Immunotherapy | Aarhus University

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s